Отборът на Рено ще участва в предстоящото състезание за Гран при на Европа във Валенсия. Преди три седмици, след финала на надпреварата в Унгария, френският тим бе дисквалифициран и наказан заради инцидент с гумата на Фернандо Алонсо. Тя се откачи минути след излизането на двукратният световен шампион от бокса и само по чудо се размина без сериозни инциденти. Съдиите на състезанието решиха, че правилата са нарушени напълно съзнателно.
Апелативният съд на ФИА отмени санкцията като прие, че това не е така.
Пред съдиите в Париж французите обясниха, че само механиците работели по гумата са знаели за проблема и е нямало как навреме да уведомят шефовете на бокса, които да накарат Алонсо да спре встрани от трасето.
След разясненията им ФИА реши санкцията да бъде само в размер на финансова глоба. Рено ще трябва да плати 50 000 долара.
Така Алонсо ще може да кара пред собствена публика, а до него най-вероятно ще бъде младокът Ромен Грожан, заменящ изхвърления и уволнен Нелсиньо Пикет.
Varvarin
на 19.08.2009 в 08:59:21 #4Баси цирка![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_smile.gif?_=1446728989)
Fear_McLaren
на 18.08.2009 в 14:18:35 #3Eстествено, че ще го отменят. След като се разбра, че Шуми няма да кара, сигурно половината испанци са върнали билетите.
Сега трябва пак да се събуди зрителския интерес. ![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_biggrin.gif?_=1446728989)
немо
на 18.08.2009 в 08:38:02 #2Очаквано беше това решение.......
зелено-бяло
на 17.08.2009 в 22:29:59 #1Апелативният съд на ФИА отмени санкцията като прие, че това не е така. Пред съдиите в Париж французите обясниха, че само механиците работели по гумата са знаели за проблема и е нямало как навреме да уведомят шефовете на бокса, които да накарат Алонсо да спре встрани от трасето. ============================================================ Абсолютно правилно!Шефовете откъде са можели ДА ЗНАЯТ!Да не би да имат моят телевизор а!?!? Пък и как да накараш Алонсо да спре!![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_rolleyes.gif?_=1446728989)