Приятелската среща между Сенегал и Кот д'Ивоар беше прекратена при резултат 1:1 в 88-ата минута поради нахлуването на зрители на терена. Мачът се игра на стадион "Шарлети" в околностите на Париж и трябваше да се превърне в голям празник, тъй като във френската столица има голяма африканска диаспора. Но той беше опорочен от феновете на двата отбора.

Според разпространената информация хулиганите са се били събрали край стадиона с цел да създават проблеми и са влезли без билети. В края на мача те започнаха да прескачат загражденията и да нахлуват на терена. Стюардите бяха безпомощни да се справят с пъргавите африканци, които не им даваха никакъв шанс да ги догонят.

Един от нахлулите се опита да приложи прийом от ръгбито на Ламин Гасама от Сенегал. При вида на приближаващата буря реферът Тони Шапрон призова играчите да се прибират и така мачът завърши без победител.

Снимка 285663

Преди двубоят да бъде прекратен Садио Мане откри за Сенегал в 68-ата минута, но само три по-късно Сириак изравни.