Англия оглави еднолично класирането в квалификационна група G, след като завърши наравно 2:2 у дома с тима на Швейцария. Момчетата на Фабио Капело осъществиха частичен обрат в резултата, след като изоставаха с 0:2. Англичаните можеха да се поздравят и с трите точки, но пропуски на Дарън Бент и Ашли Иънг ги лишиха от крайния успех.

След този двубой Англия събра на сметката си 11 точки и еднолично оглави класирането. Швейцария пък е на трета позиция с 5 точки. По-късно тази вечер е вторият мач от групата, който противопоставя Черна гора и България.

Двубоят на „Уембли" започна интензивно, като още в третата минута домакините можеха да открият резултата, но стражът на Швейцария Беналио се справи с опасен удар на Глен Джонсън. Малко по-късно централният защитник Рио Фърдинанд също бе близо до гол, но неговият удар с глава срещна гредата. Гостите на свой ред отговориха с няколко добри атаки, но Джон Харт така и не бе сериозно затруднен.

Нулевото равенство на „Уембли" бе нарушено в 32-ата минута, когато Барнета изведе Швейцария напред в резултата. Халфът се разписа от свободен удар от повече от 20 метра, като в последния момент топката тупна коварно и не остави шанс на Харт - 0:1.

Само 120 секунди по-късно шокът за домакините бе пълен. След ново изпълнение на свободен удар от Транкило Барнета резултатът стана 0:2. Този път с голяма вина за попадението бе Джеймс Милнър, който се отцепи от построената стена и позволи на коженото кълбо да се озове за втори път в мрежата на „трите лъва" - 0:2.

Надеждите на домакините се съживиха в 36-ата минута, когато главният съдия отсъди дузпа за нарушение на Джору срещу Уилшър. Зад топката застана Франк Лампард, който не сгреши - 1:2. Стражът на гостите Диего Беналио хвана посоката на удара, но коженото кълбо мина под плонжа му.

На почивката селекционерът на Англия Фабио Капело замени Лампард с Ашли Иънг, който видимо освежи атаката на домакините. В 52-ата минута именно Иънг получи отлична топка в полето и със силен диагонален шут изравни резултата - 2:2.

В следващите минути домакините наложиха натиск и можеха да стигнат до трети гол, но Иънг и Бент на няколко пъти пропуснаха от изгодни позиции. Особено фрапиращ бе пропускът на Дарън Бент, който от отлична позиция стреля над вратата на Беналио. В крайна сметка нови голове на „Уембли" нямаше и двата отбора поделиха по точка.

АНГЛИЯ - ШВЕЙЦАРИЯ 2:2 (СТАТИСТИКА)