Програмата от осминафиналите за Купата на лигата във Франция предложи изключително зрелищни двубои, които бяха белязани от драматични обрати и в крайна сметка бяха решени след продължения.

Първо Бастия отстрани гостуващия Каен с 3:2. Резултатът в редовното време на мача беше равен – 2:2 и се наложи изиграването на допълнителни 30 минути.

Корсиканците едва се добраха до продълженията, след като Каен откри още в 12-ата минута чрез Прива.

Бастия изравни, благодарение на Жиле в 42-ата, но в 72-ата минута Саес отново изведе гостите напред в резултата – 1:2.

Само минута преди края на редовните 90 Коне успя да вкара мача в продължения, изравнявайки за 2:2. Победата за Бастия с 3:2 и класирането напред донесе Мокулу в 102-ата минута.

Във втория мач Нант направи обрат от 0:2 и се наложи над Метц с 4:2. След нулево първо полувреме Нант беше отчаян с два бързи гола на Фалкон в 60-ата и Дукур в 62-ата минута.

Голът на Вискарондо за Нант в 71-ата и червеният картон на Бусман от Метц в 82-ата минута върнаха надеждите на „канарчетата“.

Гакпе от дузпа в 83-ата пък възстанови равенството и Нант вече имаше психологическо предимство в продълженията.

Одел веднага вкара за Нант в 92-ата минута за 3:2 и Метц не можа да стори повече нищо в продълженията, освен да инкасира и четвърти гол в 118-ата минута, дело на Бангура.