Съперникът на Лудогорец във втория квалификационен кръг на Шампионската лига - Жалгирис, постигна трудна победа в поредния кръг на първенството на Литва. Тимът надви с 2:1 като гост Йонава. След успеха шампионите продължават да водят уверено на върха в класирането. След 16 кръга Жалгирис е лидер с 38 точки, вторият Судува има 27.

Жалгирис привлече Ливиу Антал

Съперникът на Лудогорец в Шампионска лига се подсили с румънец

Крилото игра в групите на евротурнира срещу Манчестър Юнайтед, Базел и Бенфика

Двубоят в град Йонас не започна добре за гранда Жалгирис. Домакините поведоха в 13-ата минута след гол на Упстас. В 29-ата минута Шемас изравни. Победният гол дойде едва в добавеното време и бе дело на Климавичиус.

Треньорът на Жалгирис Дамбраускас направи принудителна смяна още в 25-ата минута. Куклис напусна терена, а на негово място се появи бившият футболист на ЦСКА Серж Нюаджи.

Първият мач между Жалгирис и Лудогорец е на 11-ти юли в Литва, а реваншът е на 18-ти юли в Разград.

Съставът на Жалгирис: Виткаускас, Климавичус, Вайткунас, Мбодж, Слингард, Лукша (65 - Траоре), Куклис (25 - Нюаджи), Благойевич, Люжич (78 - Миколюнас), Шемас, Еливелто