Северна Македония завърши наравно 1:1 със Словения в първата си контрола преди историческото първо участие на западната ни съседка на Европейско първенство.

Срещата в Скопие завърши без победител, след като гостите изравниха в добавеното време. Чърнигой изравни в 97-ата минута. И двата гола в мача паднаха през второто полувреме, а Елмас откри резултата в 55-ата минута.

В друга среща, която се игра по същото време Хърватия и Армения също завършиха наравно 1:1 в двубой, изигран на стадион "Радник".

Точен за сребърните медалисти от Мондиал 2018 бе Иван Перишич (23'). Така крилото отпразнува стотния си мач с националната фланелка с гол.

Гостите стигнаха до ремито в 72-ата минута, когато резервата Вбеймар Ангуло се разписа с топовен изстрел от далечно разстояние.