Замбия направи първата голяма сензация на Купата на Африканските нации. Тимът успя да победи един от големите фаворити в надпреварата Сенегал с 2:1. Това бе много важна и голяма крачка към класирането в следващата фаза. Както е известно, в другия мач по-рано днес, Екваториална Гвинея спечели с 1:0 срещу Либия.

Замбия нанесе своя удар през първото полувреме, когато вкара и двата гола. В 12-а минута Емануел Маюка откри резултата, след като бе оставен непокрит и от 2-3 метра с глава вкара за 1:0.

8 минути по-късно преднината на тима му бе удвоена. Крис Катонго даде страхотен извеждащ пас за Райнфорд Калаба, който остана сам срещу вратаря на Сенегал Кундул, излъга го и вкара топката във вратата за 2:0.

През второто полувреме тимът на Сенегал се хвърли в атаки и стигна до почетно попадение. Даме Н'Дойе успя да вкара едно попадение в 74-ата минута, но за повече тимът нямаше време и така ще трябва в останалите си два мача в групата да се бори за класирането си напред със сетни сили.

Така след изиграването на първите мачове от групата Замбия и Екваториална Гвинея имат по 3 точки, а Сенегал и Либия са без точков актив.