Манчестър Юнайтед почти сигурно ще играе на финала в Шампионската лига. „Червените дяволи" сразиха като гости Шалке с 2:0 в първия полуфинален двубой и освен ако на „Олд Трафорд" не стане някакво чудо, то Руни и ко ще отстранят без проблеми своя съперник.

Англичаните бяха пълни господари на „Фелтинс Арена", но се измъчиха докато успеят да преодолеят блестящия в този мач Мануел Нойер. Вратаря на Шалке спаси невъзможни положения, но не срещна никаква подкрепа от съотборниците си.

Опасностите пред немския национал започнаха да се редуват една след друга от самото начало на срещата. Той трябваше да се намесва решително ще в 3-ата минута, след като Руни стреля опасно към вратата. В 6-ата Парк също изпробва мерника си. Хавиер Ернандес пък  изпусна от чиста позиция, останал очи в очи с германеца. Същото стори и Райън Гигс, като и той гледаше невярващо как Нойер спасява удара му секунди преди почивката.

През втората част картината на терена не се промени ни на йота. Юнайтед владееше ситуацията, а отбраната на Шалке продължаваше да допуска груби грешки. Гигс, Видич и Ернандес отново се пробваха да отбележат, но представлението на Нойер сякаш нямаше край.

Чичарито дори успя да се  разпише, но за негово нещастие, голът бе правилно отменен заради засада.

Вратарят на Шалке капитулира най-сетне в 67-ата мин. Руни изведе с невероятен пас Гигс за гърба на отбраната и ветеранът този път търкулна елегантно топката под плонжа на стража.

Само 120 секунди по-късно Юнайтед си подпечата победата. След като се мъчиха срещу Нойер повече от час, сега „червените дяволи" му вкараха втори гол за 2 минути. Този път голмайсторът се казваше Руни, а асистенцията бе дело на Чичарито.

До края на двубоя Юнайтед, напълно нормално, свали темпото, но домакините бяха твърде беззъби в предни позиции и не успяха да стигнат до по по-четна загуба.

Така Юнайтед чака спокойно реванша след седмица, в който дори може да спести силите на някои от титулярите си. За Шалке пък красивата европриказка този сезон е към своя логичен край.

ШАЛКЕ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:2

0:1 Гигс (67')

0:2 Руни (69')

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Фабио, Фърдинанд, Видич, Евра, Валенсия, Карик, Гигс, Парк, Руни, Ернандес;

Шалке: Нойер, Учида, Матип, Метцелдер, Сарпей, Еду, Пападопулос, Хурадо, Баумйохан,Фарфан, Раул.