Кейсуке Хонда вкара гол в последната минута при победата на Япония над Шотландия с 2:0 в контролна футболна среща. Домакините поведоха в 81-та минута с автогол на шотландския защитник Кристоф Бера, който засече пас на Юйчи Комано.

Кейсуке Хонда, който играе за холандския тим Венло, се разписа в последните секунди на мача. В отбора на Шотландия липсваха 10 основни футболисти. Преди двубоя треньорът на Япония Такеши Окада бе критикуван от гостите за това, че пуска всички титуляри. Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Дарън Флетчър и защитникът на Тотнъм Алън Хътън изобщо не са пътували до Япония. След другите отсъстващи са Скот Браун, Шон Малоуни и Дани Фокс. Отборът на Япония, който вече се класира за Мондиал 2010 в РЮА, ще играе с Того в сряда в последния мач от тристранния турнир "Кирин къп".