14-ият във временното класиране на холандската Ередивизие Витес разби Аякс с 4:1 в двубой от поредния кръг на първенството. Загубата на практика означава, че Аякс губи шансовете си за титлата. Тимът на Марко Ван Бастен изостава на 14 точки от лидера Аз Алкмаар.

Нилсон изведе Витес напред в резултата още в 7-ата минута. В 15-ата Суарес изравни за Аякс. Последните минути се на първото полувреме превърнаха в истински кошмар за гостите. Първо Стеванович изведе Витес отново напред в 41-ата минута, а три минути по-късно Нилсон с втория си гол в мача направи резултата 3:1.

През втората част домакините стигнаха до четвърти гол. Негов автор стана Ван Фолксфингел в 68-ата минута, който оформи крайния резултат.

В друг мач Утрехт надви Адо Ден Хааг с 3:1.