Виляреал изглежда най-близо до привличането на защитника на Флумининзе и бразилския национален отбор Тиаго Силва.

През изминалата седмица бранителят се сбогува с публиката на досегашния си отбор след последния кръг от бразилското първенство и е сигурно, че ще заиграе на Стария континент, като изненадващо най-близо до подписа му е Виляреал.

Пред испанския ежедневник "Марка" мениджърът на футболиста Пауло Тонето заяви:

"Най-важното е формата на заплащане. Офертата на Виляреал ни харесва и тази седмица ще водим преговори с ръководителите на клуба"

В италианските медии дори се появиха информации, че "жълтата подводница" вече е привлякла Тиаго Силва, но самият футболист категорично опроверга слуховете.

"Нямам нищо подписано все още. Имам няколоко предложения и съм казал на моя агент кое най-много ми харесва. Той вече води преговори. Аз ще си дам една седмица почивка и се надявам, че след това вече всичко ще бъде решено", каза Тиаго Силва.

Виляреал проявява най-голяма находчивост и изглежда може да изпревари другите отбори, които също прояват интерес към него - Милан, Интер, Челси, Манчестър Сити. Лично звездата на Сити Робиньо заяви, че Тиаго Силва трябва да бъде привлечен за негов съотборник, тъй като в момента е един от най-добрите защитници в света.