Руският национален отбор по футбол записа победа с 1:0 над Сърбия в една от най-интригуващите контролни срещи за тази вечер. Единственото попадение бе дело на Павел Погребняк в началото на второто полувреме.

Тогава Роман Павлюченко отправи силен удар от дистанция, стражът на сърбите парира удара, но топката се озова право в краката на Погребняк, който от 3,4 метра не сгреши. Малко преди гола шанс се откри и пред Билялетдинов, но Йоргачевич спаси вратата си.

Любопитното е, че докато бе на терена защитникът Юри Жиков бе бурно освиркван от феновете на Русия. Както е известно преди дни Жирков се завърна в родината си, след като бе трансфериран от Челси в Анжи за 15 милиона евро. Двубоят се игра на стадион „Локомотив" в Москва, а двата отбора бяха заложили на голяма част от звездите си.

За Русия започнаха играчи като Акинфеев, Аршавин, Кержаков, Павлюченко и вече споменатия Жирков. В състава на гостите пък личаха Видич, Коларов, Зоран Тошич, Красич и Кузманович.

В друга контролна среща Македония победи като гост Азербайджан също с 1:0. Точен за балканците бе Горан Пандев след почивката.

РУСИЯ - СЪРБИЯ 1:0 (ВИДЕО)

1:0 Погребняк (52')

АЗЕРБАЙДЖАН - МАКЕДОНИЯ 0:1

0:1 Пандев (57')