Отборите на Пенярол и Сантос не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в първия финален мач за Купа Либертадорес. Домакините от Уругвай имаха повече възможности за гол пред близо 60 000 зрители, които гледаха двубоя на живо на стадиона в Монтевидео.

Минута преди края на първата част защитникът Гилермо Родригес отправи опасен удар с глава, но стражът на Сантос Рафаел се справи. Секунди по-късно Дарио Родригес също опита късмета си, но и неговият удар не бе голов.

След почивката бразилците организираха няколко интересни атаки, които завършиха с удари на Зе Едуардо. Вратарят на Пенярол Карлос Соса обаче показа класа. В края на мача Диего Алвес от домакините бе изведен на отлична позиция, но страничният съдия спря атаката заради засада. В крайна сметка двата отбора завършиха мача при 0:0.

„Мачът не трябваше да завършва така. Имахме повече шансове за гол и трябваше да вземем преднина преди реванша. Надявам се, че в Бразилия ще успеем да се разпишем. Играхме много по-добре от Сантос и оставам оптимист за втория мач", сподели нападателят на Пенярол Алехандро Мартинусио.

На подобно мнение бе и стражът на домакините Карлос Соса: „Трябваше да вземем аванс преди реванша. Спокоен съм, защото отборът ни играе много силно като гост, така че нищо не се знае".

Решителният сблъсък в Бразилия е другата сряда. Припомняме, че победителят ще получи правото да играе на световното клубно първенство през декември. Представител на Европа пък ще бъде европейският клубен първенец Барселона.