Дербито от 6- ия кръг на Лига 1 между Отборите на Олимпик Марсилия и Лион завърши при резултат 1:1.

Сблъсъкът на „Стад Велодром" продължи близо 120 минути, след като през второто полувреме мачът бе прекъснат за повече от 25 минути. До спирането на двубоя се стигна, след като феновете на домакините започнаха да обстрелват противниковите футболисти с бутилки и всякакви други предмети.

Централна фигура още от първия съдийски сигнал бе звездата на гостите Матийо Валбуена, който преди две години защитаваше цветовете Марсилия. Той напусна Олимпик, за да премине в Динамо Москва, а тогава обяви, че никога не би облякъл фланелката на друг френски тим. Само година по-късно обаче, Валбуена подписа с Лион.

Феновете на Марсилия явно трудно ще простят този факт и още от първата минута започнаха с освиркванията и обидните реплики по негов адрес.

Първото полувреме предложи всичко каквото може да предложи един футболен двубой - гол, греда, червен картон и множество интересни ситуации пред двете врати.

Домакините започнаха двубоя много по-настоятелно и още в първите минути пропуснаха добри възможности за гол.

Още в 19-ата минута наставникът на Лион трябваше да извърши принудителна смяна, след като Хенри Бедимо получи травма и трябваше да напусне терена. Неговото място бе заето от Жереми Морел.

Постепенно футболистите на гостите успяха да изравнят играта и на свой ред да стигнат до опасности пред вратата на Стив Манданда. В 24-ата минута, именно след грешка на вратаря, тимът на Лион стигна до дузпа, която Александър Лаказет превърна в гол.

В предпоследната минута на първата част Ромайн Алесандрини получи директен червен картон и остави своите с човек по-малко на терена.

Втората част донесе дори още повече емоции, които бяха осигурени от феновете на домакините. На няколко пъти страстните привърженици на Марсилия показаха буйния си нрав, обсипвайки терена с бутилки и всякакви други предмети, а тяхна мишена бяха играчите на гостите.

В една от поредните ситуации, главният рефер на срещата реши да прекрати мача, докато страстите утихнат. Двата тима се прибраха в съблекалните, а мачът бе подновен след близо 30-минутно прекъсване.

Седем минути след подновяването на играта домакините стигнаха до изравнителен гол. Той дойде в 69-ата минута след колективна грешка в отбраната на гостите. В автор на изравнителния гол се превърна Карим Рекик, който засече топката с глава след центриране от корнер.