Воденият от Саша Симонович отбор на Възраждане 2020 победи с 3:2 солидния тим на Арес в отложен мач от първенството на Зоналния съвет на БФС за Деца "А" (родени 2009 година). "Жълто-сините" имаха превъзходство през целия мач, изпуснаха десетина чисти възможности за гол и с това възможността да стигнат до разгромен резултат в своя полза.

Малките "възрожденци" поведоха в резултата още в 4-та минута чрез гол на Мартин Шопски. Три минути по-късно той бе изведен сам срещу вратаря, но стражът на Арес спаси. До края на първото полувреме Възраждане 2020 направи фрапантни пропуски, докато Арес, воден от амбициозния треньор и президент на клуба Росен Танев, нямаше чиста ситуация.

Веднага след почивката, обаче противно на логиката в мача гостите изравниха след изпълнение на ъглов удар. Възраждане 2020 реагира с нови атаки и пропуски, но все пак капитанът Сава Фурнигов успя след кратко разбъркване да направи 2:1. Десетина минути преди края Арес стигна до изравняване, отново след статично положение - отлично изпълнен пряк свободен удар и 2:2.

Логиката във футбола, все пак възтържествува и шест минути преди края на мача Мартин Шопски завърши точно чудесна комбинация и донесе победата на Възраждане 2020 с 3:2. Това бе и първа загуба за Арес в първенството след 4 поредни победи.

"Доволен съм много от играта на момчетата, виждате колко много голови ситуации създадохме. Този мач спокойно можеше да бъде решен още преди почивката, но ще продължим да работим упорито в бъдеще за реализация на положенията. Всички се бориха много мъжки и ги поздравявам за сладката победа", заяви след мача сръбският специалист Саша Симонович, който в кариерата си има гол срещу Ливърпул с екипа на Левски в турнира за Купата на УЕФА.