Аякс записа четвърта поредна загуба в шампионата на Нидерландия. В среща от деветия кръг грандът от Амстердам отстъпи при гостуването си на Утрехт с 3:4 в инфарктен мач.

Домакините поведоха с гол на Раян Фламинго в края на първото полувреме, за да се оттеглят на почивката с аванс в реузлтата.

През втората част паднаха цели шест гола. Първо, малко след паузата, Майк ван дер Хорн направи резултата 2:0 в полза на Утрехт. Само в рамките на 13 минути, между 52-ата и 65-ата, гостите стигнаха до пълен обрат след два гола на Кристиан Хлинсон и попадение на Стивън Бергвайн от дузпа.

Домакините, обаче, не се предадоха и на свой ред направиха още един обрат след голове на Йенс Тоорнстра в 71-ата и Оскар Луиджи Фрауло в последната минута на редовното време и се поздравиха с успеха.

След поредния си провал Аякс падна до предпоследната 17-а позиция с едва пет точки. От друга страна, победата позволи на Утрехт да изпревари днешния си съперник, заемайки 16-ото място с една точка повече.