Университатя (Крайова) победи Газ Метан с 2:1 и се изравни по точки с лидера в румънското първенство ЧФР (Клуж).

Антони Иванов не игра за домакините, които отстъпиха именно на ЧФР в последния кръг от редовния сезон, но стартираха с победа срещите във финалната шестица. И Университатя и ЧФР имат по 26 точки. В Румъния след края на редовния сезон точките се разделят на две. ЧФР спечели тази фаза с 52 точки, докато тимът от Крайова остана на второ място с 46 точки.

Университатя поведе още в 3-ата минута с гол от дузпа на Александру Чикалдау. Само 6 минути по-късно реферът отсъди наказателен удар в полза на гостите и Мариус Константин не сбърка се 1:1. Нарушението беше срещу бившия нападател на българските грандове ЦСКА и Левски - Серджиу Буш.

Домакините бяха по-добрият отбор до края на мача и заслужено стигнаха до трите точки. В 27-ата минута Валентин Михайла засече с глава центриране от десния фланг и направи безпомощен стража на Газ Метан.

Утре ЧФР Клуж ще приеме Астра (Гюргево) и може отново да дръпне с три точкии. В другия мач вчера Ботошани и ФКСБ направиха боево 2:2.

И шестте отбора са в рамките на 5 точки, което предвещава интригуващ финал на румънското футболно първенство.