Новият селекционер на Мексико - легендата на Реал Уго Санчес започна неприятно треньорския си дебют начело на родината си. С голове пред второто полувреме на Джими Конрад и Лендън Донован САЩ победи с 2:0 мексиканците в контролна среща.

Отборът на САЩ бе воден от Боб Брадли, който е назначен временно на поста старши треньор. Победата увеличи серията на американския тим на седем мача без загуба у
дома от съседите.

Мексико няма дори отбелязан гол срещу противника си, като равносметката е 7 победи за САЩ и само 1 загуба от общо 11 мача между двата отбора от 2000 година насам при голова разлика 13:0.

Срещата се игра пред 62 462 зрители на стадиона във Финикс. Първото попадение дойде в 52-та минута, след като след корнер на Донован защитника Джими Конрад прати топката в мрежата зад вратата на Освалдо Санчес. Това бе първи гол за Конрад за националния отбор от общо 19 мача.

Донован се разписа за 2:0 в 90-та минута след като получи пас от Рикардо Кларк. Това бе негов 27-ми гол в 86 мача за САЩ. Отборът на Мексико се опита да изравни, но пропуски направиха Омар Браво и Джаред Борхети.