Лидерът Твенте загуби с 0:1 при гостуването си на АЗ Алкмаар в изтеглен мач от 32-ия кръг на холандското първенство. Така възпитаниците на Стийв МакЛарън останаха с актив от 80 точки, но вторият Аякс може да ги доближи само на точка при успех над предпоследния Вилем II в Тилбург довечера.

Единственото попадение в мача падна в осмата минута, когато бранителят на гостите Петер Висгерхоф отклони ниско центриране на Симон Поулсен, топката мина между краката на вратаря Сандер Бошкер и спря в мрежата на Твенте.

След почивката лидерът в класирането имаше превъзходство, а в средата на втората част реферът Питер Винк подмина очевидна дузпа за Твенте за игра с ръка на Поулсен след удар с глава на Блес Н'Куфу.

"Невероятно. Той спря топката с ръка. Всички на стадиона го видяха, с изключение на съдийската тройка. Това е наистина невероятно", коментира МакЛарън. Той обаче призна, че Твенте се е представил слабо през първата част и това е станало причина за втората загуба на отбора в първенството през сезона.