Твенте и Николай Михайлов направиха поредния си неубедителен мач. Българонът пази 90 минути на вратата на тима от Енсхеде, но отборът отново се размина с победата.

Този път „червените" завършиха наравно 1:1 като домакини срещу НАК Бреда.

Кени ван дер Вег откри резултата за гостите от Бреда, а седем минути преди края ветеранът Ваут Брама изравни след подаване на Люк Кастаньос.

Твенте са на 5-то място с 48 точки, на 6 от заемащия 5-та позиция Витес. НАК Бреда е на 11-о място с 32, а начело е 57 е Аякс. С по една по-малко следват ПСВ Айндховен и Фейенорд.

Ротердамци можеха да излязат начело поне за ден, но паднаха с 0:2 при визитата си в Хееренвеен. Без наказания си голмайстор Грациано Пеле, гостите просто не бяха същия отбор. За капак се контузия и основния им халф Лекс Имерс. Домакините се възползваха от това и стигнаха до успеха след късни голове на основния си реализатор Алфред Финбогасон и Ел Ганаси.