Домакинът на Евро 2024 Германия загуби от Турция с 2:3 в приятелска среща, която се изигра на "Олимпиащадион" в Берлин. Факторът домакинство не играеше голяма роля, тъй като на трибуните имаше доста представители на турската диаспора в Германия.

Бундестимът откри резултата още в петата минута чрез Кай Хаверц, но след това намали оборотите.

В същото време турците заиграха по-добре и до края на полувремето стигнаха до пълен обрат. Защитникът Ферди Кадиоглу изравни в 38-ата минута, а после Кенан Йърдъз шокира германците за 2:1. В 49-ата мминута Никлас Фюлкруг върна равенството.

Германците натиснаха и имаха няколко възможности, но не ги реализираха. Около 20 минути преди края турците стигнаха до победен гол чрез резервата Юсуф Сари от дузпа.

Така Турция записа трети пореден успех под ръководството на Винченцо Монтела, докато за Бундестима загубата беше първа при Юлиан Нагелсман като селекционер.