В мач от 36-я, последен кръг на шампионата на Швейцария Цюрих победи като домакин доскорошният тим на Красимир Балъков Грасхопър с 2:0 и запази титлата си. Головете реализираха Сантос в 42-та и Маргайраш в 90-та минута на срещата.

Грасхопър остана на 6-то място в класирането, на 25 точки от шампиона.

Основният конкурент на Цюрих за първото място - Базел също записа домакински успех, побеждавайки с 2:0 Йънг Бойс, които завършиха на четвъртото място в крайното класиране.

Титлата на Цюрих е от полза за българския шампион Левски, за жребия за предварителните кръгове на следващото издание на Шампионската лига. Швейцарците имат по-нисък клубен коефициент от този на "сините".

За да е сред поставените в третия предварителен кръг на Шампионската лига обаче, Левски трябва да се надява и във Франция тимът на Рен да успее да изпревари Ланс и Бордо за третото място. Фаворит за него обаче е Ланс.