Българският нападател Иван Цветков вкара третото си попадение с екипа на Спарта (Ротердам) от началото на първенството. Той се разписа в 46-ата минута след грешка в отбраната на противника и покачи на 2:0.

Неговият отбор размаза Роосендал с 5:0 в среща от 32-ия кръг пред рекордните за клуба през този сезон 10 хиляди зрители. Цветков игра цял мач и получи добра оценка.

Две попадения за домакините вкара Джейсън Оодст в 67-ата от дузпа и в 83-ата минута, а другите две бяха дело на Марвин Емнес в 33-ата и на Юри Росе в 59-ата минута.

Въпреки победата, Спарта продължава да бъде в зоната на изпадащите и с 31 точки заема 16-о място. В другите срещи - Бреда - НЕК Наймеген 2:1, РКС Валвайк - Хераклес Алмело 0:2.