Българският нападател Цветан Генков игра 70 минути за Динамо (Москва) при поражението с 1:4 от ФК Москва в мача от 24-ия кръг на руското първенство. 20 минути преди края на срещата бившият играч на Локомотив (София) беше заменен от ветерана Руслан Пименов.

Представянето на Генков не беше на кой знае какво ниво, а пасивността му на терена попречи да намери повече голови ситуации. Пред него се откриха две, като в три минути преди края не успя да засече топката в мрежата. Най-чистото положение пред него обаче се откри в 30-ата минута, когато излезе очи в очи с вратаря на ФК Москва Юрий Жевнов.

Беларуският национален страж обаче чудесно спаси удара на Генков. Адамов откри за ФК Москва в 12-ата минута, а в 31-ата Кирил Комбаров изравни. Минута преди края на първото полувреме Чижек получи пас от Адамов и вкара за 2:1. В 58-ата минута съдията Алексей Николаев отсъди дузпа за Динамо.

Той даде наказателния удар заради игра с ръка на Бариентос в наказателното поле след центриране на Семшов. Вратарят Жевнов обаче спаси удара на Денис Колодин от бялата точка. В последните минути ФК Москва окончателно довърши Динамо с нови два гола за една минута.

Ветеранът Бистров в 82-ата минута вкара през плонжа на вратаря Шунин, а Иванов минута по-късно засече центриране от дясно на Бранислав Крунич и фиксира крайното 4:1. След този резултат ФК Москва събра 42 точки, с 1 по-малко от Спартак (Москва) и Зенит (Санкт Петербург). Динамо е на 4-о място с 36 точки.