Апоел (Никозия) се класира за групите на Шампионската лига, след като победи Висла Краков с 3:1 в Кипър. Така след общ резултат от двата мача 3:2, Апоел ще играе за втори път в последните три години в най-комерсиалния футболен турнир. За гостите цял мач игра българският нападател Цветан Генков.

Срещата се разви отлично за кипърците, които поведоха с два гола. Автори на попаденията станаха Густаво Мандука в 29-ата и Аилтон Алмейда в  54-ата минути. в 71-ата минута Чезари Вилк намали за 2:1.

Този резултат отлично устройваше поляците, които щяха да продължат при подобен изход на срещата, предвид повечето голове на чужд терен.

Три минути преди края на мача, Алмейда разплака гостите след като отбеляза безценния гол, с който Апоел достигна групите на Шампионската лига.

В друг мач от плейофната фаза, Генк се класира за групите на Шампионска лига, след като победи Макаби Хайфа с 6:2 след дузпи на стадион "Генк Арена". Домакините победиха с 2:1, като същото се случи и в Израел. При този развои на събития се стигна до продължения, в които обаче не се тигна до гол. Така победителят от двоиката трябваше да бъде излъчен след изпъление на дузпи.

При наказателните удари в герой за Генк се превърна вратарят Кьотелс, който отрази две дузпи на футболисти на Макаби, а неговите съотборници вкараха в 4 от своите опити и класираха тима за груповата фаза.

Междувременно, в друга среща Динамо (Загреб) се класира за груповата фаза на ШЛ, въпреки че загуби с 0:2 от Малмьо в Швеция. В първата среща хърватите спечелиха с 4:1, което им осигури място в най-престижния клубен турнир.

Головете в срещата в Швеция, паднаха през второто полувреме, когато в  69-ата минута Фигуейредо даде преднина за домакините, а в 86-ата Янсон удвои, с което даде надежда на шведската публика. Малмьо така и не отбелязаха друго попадение, което щеше да им осигури участие в Шампионската лига.