Аякс сложи край на серията си от 3 мача без победа. Амстердамци надвиха, до голяма степен незаслужено Го Ахед Ийгълс като гости с 2:1. Победното попадение за гостите бе всъщност автогол, вина за който имаше вратарят на „орлите" Мики ван дер Харт, който играе там като преотстъпен от...Аякс.

Иначе Аякс започна добре и държеше инициативата през първото полувреме. Ануар ел Гази откри резултата в 24-ата минута, засичайки центриране отляво на Рикардо Кишна.

След почивката обаче младият състав на Франк де Бур заигра трагично и в крайна сметка логичното се случи в 76-ата мин, когато Оверхоор с далечен удар и помощта на страничната греда изравни.

Неориентираните гости се хвърлиха да печелят мача, макар че не го правеха особено енергично.

Фортуна обаче им смигна в 88-ата мин. Ферхук върна една топка към вратаря си Ван дер Харт, тя обаче подскочи от неравния терена и мина над замахналия крак на стража. След това мъчително бавно, тя се търкулна във вратата за изумление на целия стадион.

Така Аякс остава втори в класирането на обезсърчаващите 12 точки зад лидера ПСВ, като до края на шампионата има същия брой кръгове.