В първенството на Сао Пауло шампион стана отборът на Итуано, който победи Сантос с дузпи със 7:6. В редовното време лившият отбор на Пеле спечели с 1:0 - колкото бе завършил първият двубой, но в полза на Итуано. Вратарят Вагнер спаси седмата дузпа и има решителен принос за спечелването на първа голяма титла за Итуано на пълния с привърженици на Сантос стадион "Пакаембу".

В Рио де Жанейро титлата спечели Фламенго за рекорден 33-и път и 5-и за последните 8 години. Тя беше донесена от халфа Марсио Араухо, който реализира за 1:1 в първата минута на добавеното време на мача-реванш с местния съперник Васко да Гама. Той посрещна майсторски отбитата от гредата топка. Васко откри резултата в мача на стадион "Маракана" чрез полузащитника Дъглас от дузпа четвърт час преди края.

Първият мач беше завършил също 1:1, но шампионата спечели Фламенго, защото имаше по-добри показатели през редовния сезон. Васко да Гама, който има 22 титли, не е печелил от 2003 г.

В щата Минас Жерайс титлата беше спечелена от Крузейро, който завърши наравно 0:0 срещу Атлетико Минейро. Крузейро триумфира и в шампионата на Бразилия през миналия сезон.

В щата Рио Гранде до Сул първенец стана Интернасионал Порто Алегре, който надигра Гремио с 4:1. Първият мач също беше завършил в полза на Интер и така с общ резултат 6:2 спечели титлата. Това е трета титла за отбора.

В Баия титлата спечели титлата спечели едноименният отбор след равенство 2:2 с Витория, а в Парана Лондрина победи Маринга след изпълнението на дузпи.