Тотнъм размаза Йънг Бойс с 4:0 в плейофен мач-реванш от Шампионската лига. По този начин лондончани си осигуриха място в групите на турнира, след като триумфираха с общ резултат 6:3 след двете срещи.

Питър Крауч отбеляза хеттрик и  стана главният "виновник" за успеха на Спърс. Англичнаите поведоха още в 5-ата минута, благодарение на върлинестия си нападател. Джърмейн Дефо удвои след половин час игра и всички на "Уайт Харт Лейн" вече знаеха как ще завърши мачът.

Отнопво комбинация Бейл-Крауч донесе трето попадение на Тотнъм в 61-ата минута. Това окончателно пречупи швейцарците и те свалиха гарда.  До края резултатът набъбна до 4:0 след като Крауч бе точен от дузпа. Лулич от състава на Йънг Бойс пък направи нарушението за наказателния удар и бе изгонен.

В друг много интересен мач Оксер би Зенит с 2:0 и също ще играе в групите. Французите бяха паднали с 0:1 в Петербург, но голове след изпълнение на корнер на Хенгбарт и Йелен донесоха класирането. Зенит завърши мача с 9 души, след като червените картони видяха Малафеев и Хубочан.

Отстранилият Литекс Жилина също попадна в елита на Европа. Словаците пак биха Спарта (Прага), този път с 1:0 и спечели с общ резултат 3:0. Чехите пък не успяха да реализират дузпа.

В скандинавския сблъсък триумфира ФК Копенхаген. Датчаните спечелиха с 1:) на реванша и продължават напред, благодарение на загубата с 1:2 в Трондхайм преди седмица.