Българският национал Светослав Тодоров записа 25 минути игра за своя Портсмут при равенството 1:1 срещу Арсенал в отложен мач от 31-я кръг на английската Висша лига.

Нападателят влезе в игра в 65-та минута на срещата и само минута по-късно домакините успяха да отбележат изравнителен гол.

В негов автор се превърна Лумано Трезор Луа Луа, като попадението оформи и крайния резултат в срещата - 1:1.

Преди това звездата на "артилеристите" Тиери Анри бе дал преднина на тима си след точния си изстрел в 37-та минута на двубоя.

По време на мача пък завърналият се след дълго лечение на контузия защитник Сол Кембъл счупи нос и отново ще трябва да почива за неопределен период.

След този кръг Портсмут се изкачи с едно място до 18-то с актив от 29 точки и увеличи шансовете си за оцеляване в Премиършип, докато Арсенал е пети с 54.