Отборът на Амкар (Перм), чийто футболисти са Захари Сираков и Мартин Кушев, записа домакинска загуба с 3:1 от Спартак (Москва) в мач от 14-тия кръг на руския шампионат.

Сираков бе титуляр за Амкар, като играч цял мач. Кушев се появи на терена в 71-ата минута на мястото на Савин, който вкара гола за отбора от Перм.

Малко след като влезе в игра Кушев бе съборен в наказателното поле на Спартак, но рефера не отсъди дузпа за Амкар, като показа жълт картон за симулация на българина.

В последните минути на мача Кушев удари греда.

За Спартак вкараха Бистров и Калиниченко през първото, и Фернандо Кавенаги през второто полувреме на мача.

В класирането Амкар е на 13-та позиция, на две точки от зоната на изпадащите. Лидер е Спартак (Налчик), а Спартак (Москва) са втори.