Отборът на българския национал Валентин Илиев, Терек (Грозни) загуби с 1:3 при гостуването си на Спартак (Москва), в мач от руското първенство.

Московчани доминираха през целия мач, но стигна до гол едва в края на първото полувреме, когато Павленко от дузпа реализира за 1:0.

След почивката резултатът набъбна до 3:0 след попадения на Баженов в 58-ата мин. и Ковач в 61-ата.

Почетното попадение за гостите от Грозни реализира Кузмичев в 74-ата мин.

Илиев игра цял мач, а освен него за Терек играха и още двама бивши футболисти на българския ЦСКА, Радослав Забавник и Флорентин Петре.

В друг двубой от руския шампионат Рубин Казан победи Криля Советов с 3:0 и е все по-близо до спечелването на титлата. Четири кръга преди края на шампионата Рубин има десет точки аванс пред втория ЦСКА (М) и 13 т. пред третия Динамо (М). Тимът от Казан е с мач повече от директните си съперници, но в този кръг, на 27 октомври, ЦСКА и Динамо играят един срещу друг.