Световният вицешампион Хърватия постигна първата си победа в група 3, Дивизия А, на турнира Лига на нациите. "Шахматистите" сложиха край на негативната си поредица от две загуби, надигравайки Швеция с 2:1 в Загреб.

Двата тима предложиха здрава битка, която бе решена шест минути преди нейния край.

Босна и Херцеговина не се даде на фаворита Нидерландия

Битката в Зеница приключи при нулево реми

Балканците откриха резултата в 32-ата минута чрез Никола Влашич. Иван Перишич сътвори отличен пробив по левия фланг, след което пусна успореден пас за Йосип Брекало. Нападателят върна леко назад за връхлитащия Влашич, матирал Олсен с техничен изстрел по земя.

Шведите очаквано не останаха доволни от развоя на двубоя и в 66-ата минута стигнаха до изравняването. Опитният Маркус Берг се оказа непокрит леко вляво в полето на Хърватия, а това не остана незабелязано от Емил Форсберг, за да стане 1:1.

Англия обърна Белгия в най-интересния мач от Лига на нациите

"Трите лъва" с победа 2:1 на "Уембли"

И както съобщихме по-горе, всичко приключи шест минути преди последния съдийски сигнал на рефера Бийтън от Шотландия.

Иван Перишич отново бе в епицентъра на събитията. Крилото получи дълго подаване и само с едно докосване съумя да се справи със защитника Янсон. След това последва негов прецизен пас за Андрей Крамарич, който нямаше как да сгреши за крайното 2:1.

България загуби гостуването си на Финландия с 0:2