Милан и Реал (М) направиха уникално шоу и в крайна сметка завършиха 2:2 в мача на "Сан Сиро". "Белия балет" поведе с 1:0 на почивката, след като имаше пълно превъзходство през първата част. Влизането Пипо Индзаги обаче обърна мача, като опитният нападател вкара 2 гола и обърна двубоя. Педро Леон обаче в 4-ата минута на добавеното време възстанови равенството.

Мачът започна сравнително добре за Милан, който пробва да вземе инициативата, но Реал (М) се озапти и създаде по-чистите положения. Игуаин и Роналдо пропуснаха. Най-добрите положения за Милан пък се откриха пред Златан Ибрахимович, който на два пъти пробва да преодолее Касияс и дори го прехвърли технично в едната ситуация, но не успя да вкара.

През второто полувреме италианците заиграха по-активно в търсене на изравняване. В игра се появи легендарният еврореализатор Филипо Индзаги. Играта като цяло не се промени, но в 68-ата минута Златан Ибрахимович навлезе отляво и пробва да стреля. Касияс изпусна топката и тя попадна в Индзаги, който с глава изравни.

Така Пипо буквално без положение успя да изравни за своя тим. В 78-ата минута легендарният нападател взриви "Джузепе Меаца" с втори гол за 2:1. Попадението беше от явна засада, но закова головете на Индзаги в Европа на 70, с един повече от Раул. Това хвърли Реал в яростни атаки до края на мача и усилията на момчетата на Жозе Моуриньо дадоха резултат.

Педро Леон в 94-ата минута успяха да изравнят и да пратят "Белия балет" напред в следващата фаза. Така Реал Мадрид събра десет точки и се нуждае само от точка, за да е победител в групата. Милан има пет точки, с една повече от Аякс.

Милан - Реал (М) - 2:2

0:1 Игуаин (45), 1:1 Индзаги (68), 2:1 Индзаги (78), 2:2 Леон (90+4)