Италия показа за пореден път, че върви все по-уверено напред в развитието си. "Скуадра адзура" под ръководството на Чезаре Прандели буквално израства от ден на ден и това бе доказано с победа над единия от домакините на Евро 2012 Полша.

Успехът с 2:0 бе много важен, тъй като бе постигнат в отсъствието на редица основни играчи, сред които взривното нападателно дуо Джузепе Роси и Антонио Касано. Първият лекува скъсани кръстни връзки, докато нападателят на Милан се възстановява след операция на сърцето.

В тяхно отсъствие в предни позиции застанаха Марио Балотели и Джампаоло Пацини. "Резервната" двойка нападатели доказа, че може да им се разчита, като двамата точно реализираха попаденията за "Скуадрата".

Въпреки успеха, по-силно бе началото за Полша, след като Обраняк изпусна. Италия обаче постепенно овладя контрола върху срещата и след няколко пропуска, "адзурите" поведоха. В 30-ата минута Балотели вкара истински шедьовър. Той получи топката от Маркизио, завъртя се и с шут от около 30 метра препарира Шчезни - 0:1.

През втората част поляците се хвърлиха в атаки в опитите си да изравнят. До гол обаче не се стигна, като вместо това италианците дори успяха да увеличат преднината си.

В 60-ата минута Балотели центрира една топка в наказателното поле, където Пепе се размина, след него и Шчезни не се намеси добре. Най-добре пласиран се оказа Джампаоло Пацини, който вкара за 0:2.

Полша направи всичко възможно да вкара, но така и не успя. Домакините дори си позволиха лукса да профукат дузпа. Ранокия спъна Левандовски в 85-ата минута. Потърпевшият обаче стреля много слабо и Буфон без проблеми спаси, оставяйки резултата 0:2 краен.

ПОЛША - ИТАЛИЯ 0:2

0:1 Балотели (30), 0:2 Пацини (60)

ПОЛША
Шчезни, Пишчес, Перкис, Гловачки, Вавжиняк, Полански (60 Матушчик), Муравски (80 Дудка), Блашчиковски, Обраняк (56 Брожек), Пешко (65 Миерзежевски), Левандовски

ИТАЛИЯ
Буфон, Абате, Ранокия, Киелини, Кришито (77 Огбона), Де Роси (46 Пепе), Пирло (46 Тиаго Мота), Маркизио (62 Матри), Монтоливо (62 Ночерино), Балотели, Пацини (62 Акуилани)

В същото време още един от основните фаворити на еврофиналите Франция игра контрола тази вечер. На "Стад дьо Франс" в Париж "петлите" приеха тима на САЩ и в крайна сметка успяха да го победят с 1:0.

Единственото попадение вкара Люик Реми в 72-ата минута. Това обаче далеч не бе единственото положение за "петлите", които можеха да вкарат още дузина голове, но направиха купища пропуски.