Спортинг постигна лесна победа срещу Бейра Мар, след като ги победи с 2:0 в мач от 23-ия кръг на Португалското първенство.

Домакините успяха да наложат своето темпо и за малко повече от тридесет минути решиха нещата в своя полза. Резултатът на "Жозе Алваладе" откри Абел в 15-ата минута. В 33-ата пък щатният голмайстор на "лъвовете" Лиевдсон сложи точка на спора, оформяйки крайното 2:0.

В дербито за първото място в неделя между Бенфика и Порто, двата отбора не излъчиха победител, след като завършиха наравно 1:1. Драконите поведоха в резултата в 4о-ата минута, като автор на попадението беше Пепе Лима. Домакините успяха да се доберат до точката и да запазят шансовете си за титлата, след като Лучо Гонсалес си отбеляза автогол в 84-ата минута.

Водач е Порто с 53 точки, следван от Бенфика 52, а на четири след водача се нарежда Спортинг - 49.