Съперникът на Левски в Лига Европа Спортинг (Л) изпусна наивно победата срещу гостуващия Виториа (Гимараеш). "Лисабонските лъвове" загубиха драматично с 2:3.

Мачът започна чудесно за домакините, които до 30-ата минута поведоха след голове на Пощига в 16-ата и на Вукчевич четвърт час по-късно.

През второто полувреме обаче всичко се обърка. В 73-ата минута Маниш получи червен карон, с което накара гостите да си повярват. И в такива срещи и късметът е нужен, за да се случи и невъзможното.

В 78-ата Таргино намали, а минута по-късно изравни резултата. Спортинг се стресна и се прибра да брани точката. Играчите на Виториа обаче не бяха казали последната си дума и в 89-ата минута Телес им донесе трите точки с гол за крайното 3:2.

В класирането отборът от Гимараеш измести Спортинг от петото място. И двата отбора имат по 15 точки. Лидер е Порто с 28. С десет точки по-малко е вторият Бенфика.