Националният отбор на Словения записа ключова победа с 2:0 при гостуването си на Словакия и по този начин е на крачка от 2-ото място група 3 от квалификациите за Мондиала в ЮАР.

С победата словенците имат 17 точки, докато Словакия е с 19. На трето място остава Чехия с 15. В последния кръг Словения има за съперник джуджето Сан Марино и това почти сигурно означава, че чехите са аут от световното. Словакия пък ще трябва да търси победа над Полша, за да се класира директно за шампионата на планетата.

Първото за Словения стана дело на младия нападател на френския Сошо Валтер Бирса в 56-ата минута. Крайното 2:0 пък оформи Неин Печник в последната 90-та минута.

Чехия победи Полша с 2:0 с голове на Томас Несид в 51-ата минута и Ярослав Плашил в 72-ата минута.