Отборът на Манчестър Юнайтед стартира по катастрофален начин участието си на International Champions Cup! Селекцията на Жозе Моуриньо яде здрав бой от германския Борусия (Дортмунд), губейки с тежкото 1:4. Двубоят се проведе пред препълнените трибуни на стадиона в Шанхай (Китай).

Поражението със сигурност ще активизира Единствения на трансферния пазар, тъй като „червените дяволи“ изнемогват във всички фази на играта. Добри думи пък заслужават техните съперници, които демонстрираха за пореден път, че притежават млад и талантлив отбор, който със сигурност ще постигне грандиозни успехи.

Начало на погрома даде Гонзало Кастро, който се разписа в 20-ата минута. До почивката авансът на вестфалци бе удвоен, след като Пиер-Емерик Обамеянг се разписа от дузпа. Втората част ще бъде запомнена с уникалните попадения на Усман Дембеле и Гонзало Кастро. Първият направи резултата класически в  57-ата минута, след като изуми с уникална солова акция. Финтовете му събориха на земята немощния Маркос Рохо, а последвалият изстрел в мрежата на Ромеро нямаше как да бъде спасен.

Крайното 1:4 пък оформи Гонзало Кастро, който препарира аржентинеца след акуратен удар от средна дистанция.

Почетният гол за Юнайтед бе дело на новото попълнение – Хенрих Мхитарян, който се разписа на празна врата след асистенция на нарочения за гонене Хуан Мата.

„Червените дяволи“ ще изиграят своята втора среща от турнира в понеделник, когато ще премерят сили с вечния си съперник Манчестър Сити.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 1:4

0:1 Кастро (20‘), 0:2 Обамеянг –дузпя (36‘), 0:3 Дембеле (57‘), 1:3 Мхитарян (59‘), 1:4 Кастро (86‘)

СТАДИОН: „Шанхай“

Стартови състави:

ЮНАЙТЕД: Джонстън; Валенсия, Байли, Джоунс, Шоу; Блинд, Ерера; Мата, Мхитарян, Лингард; Мемфис

БОРУСИЯ (Д): Вайденфелер; Паслак, Бендер, Сократис, Шмелцер; Кастро, Роде; Дембеле, Кагава, Рамос; Обамеянг