Алжир победи ЮАР с 3:1 в най-добрия мач от турнира за Купата на Африка до този момент. „Пустинните лисици" бяха определено по-слабият отбор в поне 2/3 от мача, но в крайна сметка по-големият опит и класа на Райс М'боли и ко им помогнаха да бият „Бафана Бафана".

ЮАР започна мача силно и само отличните изяви на Райс М'боли, а в един случай и гредата лишиха южноафриканците от гол.

След почивката ЮАР станаха дори още по-смели. След перфектна многоходова комбинация  в стил „Барселона", преминала през Рантие и Вилакази, топката се озова у Фала, който отблизо нямаше как да сбърка.

2 минути след това Вилакази бе съборен в пеналта, и реферът даде дузпа.Той обаче сбърка сериозно, след като не изгони заслужено Манди. Рантие стреля от бялата точка, но улучи гредата.

Този пропуск сякаш даде вяра на абсолютно несъстоятелния отбор на Алжир. Малко след това Брахими центрира, а Тулани отклони топката с глава, вкарвайки я в собствената си врата.

В 72-ата мин Алжир поведе. Гулам мина пред десния бек на ЮАР и стреля във вратаря. Кийт обаче показа странна реакция и някакси пусна топката покрай себе си.

Малко преди края Слимани промуши топката между ръцете на крайно неуверения Кийт за крайното 3:1.