Швеция и Финландия записаха победи в квалификационна група Е. „Тре крунур" рагромиха с 4:1 като гости Молдова, като по този начин се доближиха до лидера в групата Холандия. Скандинавците са с 6 точки по-малко от „лалетата", които обаче са с мач повече.

Ола Тойвонен започна головата фиеста в Кишинев, а Йоан Елмандер удвои преди почивката. Отново той направи резултата класически в 58-ата минута, преди Игор Бугаев да намали за Молдова. В самия край Александер Герндт оформи крайното 1:4.

Финалдия също се поздрави с успех. Суоми биха джуджето Сан Марино с минималното 1:0. Голът бе дело на Микаел Форсел малко преди почивката.

Победата едва ли ще свърши много работа на фините, които са едва четвърти със скромните 6 точки.