Манчестър Сити е поредният много силен европейски отбор, който напуска с наведена глава Шампионска лига! След като градският съперник Ман Юнайтед падна сензционно от Базел и е аут от надпреварата в Лигата, сега и Сити напусна борбата.

"Гражданите" днес направиха силен мач и успяха да победят с 2:0 лидера в групата Байерн (Мюнхен). Головете бяха дело на Давид Силва и Яя Туре. За отбелязване е все пак, че Байерн игра с доста резерви и това допълнително улесни момчетата на Роберто Манчини.

Макар че те свършиха своята работа днес, това се оказа недостатъчно за продължаване, тъй като в другия двубой от групата Наполи успя да бие с 2:0 Виляреал като гост. Инлер и Хамшик през втората част донесоха успеха на тима от Неапол и пратиха италианците на 1/8 финал.

За Ман Сити пък остава утешението "Лига Европа" напролет, след като останаха със 7 точки. Наполи завърши надпреварата с една повече, а Байерн спечели убедително с 13 точки. Виляреал пък се превърна в истинска боксова круша, завършвайки без нито една спечелена.

Логично на "Етихад Стейдиъм" Сити бе по-активният тим през цялото времтраене на срещата и търсеше повече победата. В 16-ата минута домакините вкараха, но попадението бе отменено. Силва центрира в наказателното поле, където Лескът реализира, но фаулира стража Бут и гол в крайна сметка не бе зачетен.

В 36-ата минута Сити все пак поведе след сравнително скучно полувреме дотук. Джеко продължи топката към Давид Силва, който с мощен удар с левия крак откри резултата - 1:0.

Три минути по-късно Агуеро излезе сам срещу Бут, преодоля го, но отчаян шпагат на Боатенг предотврати попадение за домакините.

Още с началото на втората част "гражданите" се хвърлиха в бесни атаки. Голът падна в 52-ата минута. Силва започна една атака, която премина през Джеко и стигна до Яя Туре, който вкара - 2:0.

След това попадение Байерн натисна и чрез Алаба и Пранич пропусна две изгодни ситуации да върне интригата в двубоя. Това не стана обаче и Сити взе заслужена победа.

В другия мач от групата обаче Наполи също успя да спечели. Италианците се мъчеха повече от час игра срещу последния Виляреал, който завършва надпреварата без спечелена точка.

Все пак, в 65-ата минута Инлер вкара гол, с който успокои гостите. Марек Хамшик сложи точка на спора в 73-ата минута и прати тима си напред в надпреварата. Сити пък, подобно на градския си съперник Юнайтед, ще трябва да се задоволи с място в турнира Лига Европа.

МАН СИТИ - БАЙЕРН 2:0

1:0 Силва (36), 2:0 Туре (52)