С два бързи гола в началото на първото полувреме Швейцария победи Ямайка с 2:0 в контрола.

Нападателят на Щутгарт Марко Щрелер откри резултата още в седмата минута след подаване от дясно на Гьокхан Инлер. Само четири по-късно асистиралият за първрото попадение Инлер удвои, след като засече центриране на Транкило Барнета от ъглов удар.

Преди срещата селекционерът на швейцарците Коби Кун обяви, че Александър Фрай е новият капитан на състава. Нападателят на Борусия (Дортмунд), който има 31 гола за националния отбор, е само на три попадения от рекорда на Кубилай Тюркилмаз.

В началото на март селекционерът на швейцарците съобщи на Йохан Фогел решенито си да му отнеме капитанската лента. В отговор 30-годишният халф на Бетис си изпуснал нервите и наставникът решил да не го вика повече в отбора.