Отборите на Швеция и Италия ще се присъединят към тези на Англия и Германия на полуфиналите на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години.

Италия се наложи трудно с 2:1 над Беларус и си осигури първото място в група B. На полуфинала съперник на "адзурините" ще бъде Германия. Изненадващо белорусите поведоха в резултата в крайна първото полувреме. Автор на гола стана Кисляк, който се разписа в 44-ата минута. Само минути по-късно съдията отсъди дузпа за Италия, която бе реализирана от звездата на тима Роберт Акуафреска. През втората част отново той се разписа и донесе победата на своя отбор.

В другия мач домакинът Швеция победи Сърбия с 3:1 и си осигури второто място в групата. Така в спор за място на финала шведите ще се изправят срещу фаворита Англия.

Двубоят започна равностойно, но въпреки това "Тре конур" успя открие чрез голмайстора си Берг още в 7-ата минута. Малко по-късно отново той се разписа от дузпа за 2:0. Въпреки това сърбите не се отказаха и в 28-ата минута Качар върна едно попадение. Секунди по-късно защитата на "плавите" се засуети Тойвенен успя да вкара за 3:1. След гола Сърбия натисна, но това не даде резултат. В края на полувремето всичко свърши, след като Томович получи червен картон. През втората статуквото се запази. В 65-ата минута Петкович също втори червен картон за удар в лицето при единоборство във въздуха и така сърбите завършиха двубоя с двама души по-малко на терена.