Отборите на Шотландия и Сърбия не успяха да се победят в първи за двата тима квалификационен двубой за Мондиал 2014 в Бразилия.

В двубой от Група А на "Хемпдън Парк" в Глазгоу, домакините бяха по-активния тим, но двубоят завърши при нулево равенство.

Още до почивката Шотландия пропиля 4-5 много сериозно възможности, а първата опасност пред тяхната врата дойде в средата на втората част, но Коларов стреля на сантиметри от целта.

До края двата отбора си размениха по едно сериозно положение, а в продължението Стойкович спаси плавите от попадение, като след последния съдийски сигнал сърбите изглеждаха далеч по-доволни от точката.

Вчера Хърватия се наложи над Македония с 1:0, докато Белгия удари като гост Уелс с 2:0 и оглавява класирането. Шотландия и Сърбия трета позиция с по 1 точка. Във вторник Сърбия приема Уелс, Белгия посреща Хърватия, а Дарко Тасевски и неговата Македония гостуват на Шотландия.