Шампионът на Африка Мазембе се класира за финала на Световното клубно първенство по футбол, което се провежда в Абу Даби. Така представителите на Черния континент ще спорят за ценния трофей срещу Интер или корейския Сеонгам. В мач от полуфиналите Мазембе се наложи с 2:0 над бразилския Интернасионал.

Символичните домакини започнаха много динамично мача и можеха открият още в 3-ата минута, когато Еканга се измъкна от защитата на Интернасионал и стреля, но вратарят Ренан се справи и изби топката в корнер.

Резултатът бе открит след почивката. В 53-ата Мулота Кабангу получи топката в наказателното поле, спря я по „магически" начин и с много хубав фалцов удар я оплете в мрежата на вратата на бразилците.

След това попадение Интернасионал натисна своя съперник и само отличните намеси на вратаря Кидиаба спасиха африканците от изравнителен гол.

При една образцова контраатака в 86-ата минута Калуитука получи топката по левия фланг, след което финтира бранител на Интернасионал и с много хубав удар препарира Ренан за втори път, с което оформи и победата на Мазембе.