Отборът на Шахтьор (Донецк) спечели титлата в украинското футболно първенство за втора поредна година след победа с 2:1 след продължения в решаващия бараж за трофея срещу Динамо (Киев), който се игра на неутрален терен в Кривой Рог.

Двата отбора завършиха сезона с равен брой точки и това наложи изиграването на допълнителен "златен" мач за определянето на шампиона. Чиприан Марика, който нацели гредата в началото на втората част, откри резултата в 59-ата минута с удар с глава.

19 минути по-късно обаче Родолфо изравни и прати мача в продължения. Решаващият гол за Шахтьор отбеляза нигериецът Джулиус Агахова в 100-ата минута. Така Шахтьор за трети път в историята си спечели титлата след 2002 и 2005 година.