Шампионът Селтик спечели тежкото си гостуване в Единбург на местния Хартс и увеличи на 17 точки аванса си на върха във футболното първенство на Шотландия.

Домакините имаха подчертано превъзходство през първата част на двубоя и заслужено поведоха в 25-та минута с гол на Саулиус Миколюнас след колективна грешка на защитата на Селтик.

Отново литовецът бе близо до попадение минути по-късно, но силният му удар от 20 метра срещна гредата на гостите. Малко след почивката тимът на Хартс загуби надмощието си в
средата на терена заради контузията на дейния полузащитник Андрю Драйвър.

Селтик зареди опасни атаки и в 59-та минута Ян Венегоор оф Хеселинк изравни резултата - 1:1. Холандецът довкара лошо избита от вратаря на Хартс Гордън топка след удар на резервата Крейг Бийти.

Победното попадение за шампионите бе дело на чеха Иржи Ярошик, който в 81 минута завърши с хубав гол свой пробив по лявото крило.

С 18-та си победа в първенството Селтик увеличи на 17 точки аванса си пред втория Рейнджърс. Третият в класирането Абърдийн изостава на цели 20 точки от водача.