Националният отбор на САЩ спечели второто издание на турнира Лига на нациите в зона КОНКАКАФ. По този начин американците защитиха трофея си, който спечелиха за пръв път през 2021 година.

Във финала на турнира, който се игра на стадион "Олджайънт" в Парадайс, щата Невада, домакините се наложиха с 2:0 над Канада.

Головете за победителите реализираха централният защитник Крис Ричардс, който бе точен в 12-ата минута, и нападателят на Реймс Фоларин Балогун, който се разписа в 34-тата.

Канадците можеха да се върнат в мача пет минути преди почивката, когато страхотен пробив на Джонатан Дейвид завърши със спасяване на американския страж Мат Търнър.

През второто полувреме Кайл Ларин имаше най-добрия шанс за гол, но от близка дистанция канадският нападател стреля високо над вратата.

В мача за третото място, който се игра на същия стадион няколко часа по-рано, Мексико победи с 1:0 Панама. Единственото попадение вкара защитникът Хесус Гаярдо още в четвъртата минута.