САЩ се спаси от поражение в самия край срещу отбора на Хаити в последната си среща от група В на турнира КОНКАКАФ Голд Къп, след като полузащитникът Стюърт Холдън направи 2:2 със страховито воле.

Така домакините на турнира заеха първата позиция в групата със 7 точки, а равенството помогна на скромния отбор на Хаити да си гарантира класиране.

В другата среща от групата Хондурас размаза дебютантите на турнира Гренада с 4:0 и си осигури 2-ата позиция с 6 точки.

В събота, 18-и юли, Хондурас излиза в първия четвъртфинал срещу Канада. САЩ ще играе срещу Ямайка или 3-ият от група С. Селекционерът на американците Боб Брадли освободи Фреди Аду заради ангажименти към клубния му тим и даде шанс на четирима дебютанти в стартовия състав.

САЩ поведоха напред в резултата още в 6-ата минута, когато Холдън подаде чудесен пас на Дейви Арно и той не сбърка. Хаитяните обаче удържаха натиска до края на първото полувреме и в първите три минути на второто отвърнахас два светкавични гола.

В 46-ата Ваниел Серен засече с летящ плонж на втора греда центриране на Лионел Сен Про. Само две минути по-късно Мон Шери с удар от 25 метра наказа за втори път вратаря на САЩ. Неуморимият Холдън обаче изравни с тупалка от ъгъла на наказателното поле накрая.

В другата среща от групата Хондурас откри резултата срещу скромния тим на Гренада още в 70-ата секунда. Колективна грешка в защитата позволи на Валтер Мартинес да вкара на празна врата. След него се разписа Роджър Еспиноса, а през втората част по още веднъж вкараха Мелвил Валадарес и Карлос Костли в 67-ата минута при добавка след пропусната от него дузпа.

САЩ- Хаити 2:2
Хондурас- Гренада 4:0