Отборът на САЩ победи с класическото 3:0 Египет в последен мач от Група Б на Купата на конфедерациите и сътвори малкоочаквана сензация. Янките, които започнаха двубоя от последното място в групата, успяха да си осигурят място на полуфиналите в турнира, където срещат европейския шампион Испания.

„Фараоните" изостанаха в резултата в 21-ата минута. Борнщайн даде началото на атака с пас срещу Жози Алтидор, който центрира в наказателното поле. Вратарят Ел Хадари не успя да се намеси много убедително, позволявайки на Кевин Дейвис да открие резултата с удар отблизо.

През втората част африканците опитаха да променят развоя на срещата в своя полза, но вместо това инкасираха още две попадения. В 63-ата минута опитният Лендън Донован демонстрира добра визия над играта и подаде към Брадли, който от добра позиция покачи на 2:0. Американците убиха интригата в срещата окончателно в 71-ата минута. Клинтън Демпси оползотвори пас на Спектър и оформи класическото 3:0.

Последният съдийски сигнал дойде при този резултат, който класира САЩ на полуфиналите. Отборът на Боб Брадли завърши втори с голова разлика 4:6 пред състава на Италия, който има 3:5. Повечето отбелязани голове пратиха американците напред.

Египет - САЩ 0:3 (0:1)

0:1 Дейвис (21 мин)
0:2 Брадли (63)
0:3 Демпси (71)